Звернення до Зеленського Володимира Олександровича

ЗАКОН ПРО НАРОДОВЛАДДЯ. Пропозиція Президенту

Шановний Володимире Олександровичу!

Вам випала велика честь і відповідальність – стати президентом країни в один з найгостріших і драматичних моментів її історії. Люди втомилися від війни, злиднів, корупції, політичної та економічної нестабільності, нав'язливого мусування питань, які розколюють суспільство. Вони хочуть миру, стабільності, порядку, благополуччя.
У Вас є унікальна (скомпрометоване останнім часом, але найбільш точне слово) можливість перервати злощасну низку правителів, яких найкраще характеризує визначення з анекдоту: кожен наступний – удвічі гірше попереднього. У Вас є приголомшливий шанс – стати істинно НАРОДНИМ ПРЕЗИДЕНТОМ, якщо хочете, українським Кеннеді (Шарлем де Голлем, Кемалем Ататюрком і т.п.).
Ваш високий за всю історію українських президентських виборів рейтинг красномовно свідчить про високий градус громадського очікування – надію на зміни. Кредит довіри, який дали Вам виборці, – це ще й протест людей проти остогидлої політики ворожнечі і розбрату, вимога зміни курсу країни.
Сьогодні народ, який Вам довірився – Ваш єдиний союзник і опора. Всі решта – депутати і чиновники усіх рангів, що перевзуваються на ходу, журналісти, що різко змінюють риторику, та та інша користолюбна братія – в будь – який момент з легкістю цинічно зрадять і підставлять за три копійки, бо така їхня справжня ціна. Вони вже готують Вам пастки, складають закони, які покликані позбавити Вас усіх повноважень. Але народ, як тільки він побачить Вашу рішучість, так само рішуче підтримає Вас у реформуванні країни, в поверненні їй миру і процвітання, що справжніми мірилами гідності нації.
Сьогодні єдиний шлях до цього – Закон про народовладдя. Затвердження справжньої демократії замість елітарної поліархії, влади, що бореться за доступ до благ політичних груп. Встановлення справжнього народовладдя шляхом всенародних виборів ключових фігур центральної і місцевої влади – по 10 і більше управлінців в кожній гілці влади і на кожному рівні управління: міністрів і губернаторів, суддів і прокурорів, начальників поліції, охорони здоров'я, освіти і т.д.
Тільки таким шляхом можна прийти до панування принципу Парето – оптимуму –принципу суспільного блага, коли зростання добробуту одних членів суспільства не тягне за собою зниження добробуту інших. Лише тоді сама система державного управління, яка обирається народом, починає прагнути до ефективності суспільства. Така конфігурація суспільного устрою, основних правил суспільного вибору, частково реалізована в деяких економічно розвинутих країнах, і саме ці країни найменше схильні до впливу світової політичної кризи.
Закон про народовладдя може бути затверджений тільки на всенародному референдумі. Жоден склад Верховної Ради, тим паче нинішній, за нього не проголосує. І провести референдум необхідно якомога швидше. Найкраще було б оголосити про нього ще до інавгурації.
А після референдуму настане час переобрання парламенту і справедливої відплати для головних корупціонерів країни. Ці пережитки смутного часу ніколи не захочуть добровільно покинути «корабель історії», поступитися місцем на його палубі здоровим силам суспільства, здатним «тягнути канати» і «рубати якори». Вони щосили чіплятимуться за борти, висітимуть обтяжливим баластом і заважатимуть руху вперед. Але люди більше не можуть терпіти. Вони бажають звільнитися від ярма злодіїв і мародерів. Про це бажання красномовно свідчить безприклада підтримка Вас на виборах.
Володимире Олександровичу, жодному президенту України ще не вдалося остаточно примирити Схід і Захід, об'єднати країну не на руйнівних, а на творчих засадах. Але ж і жоден з колишніх лідерів країни не мав такої безпрецедентної підтримки. Ваше обрання для України – це шанс перервати сумну традицію проводжати кожного президента злими і аж ніяк не тихими словами. А для Вас – це безцінна можливість увійти в історію країни як справжній реформатор, залишити в ній гідний слід, а не наслідити, як це робили більшість Ваших попередників.
Наш народ дуже довго чекав саме такого президента. І тільки в партнерстві зі своїм виборцем – роботодавцем – народом – можна досягти успіху. Про це свідчить повчальна історія української влади. І зараз усі ми, українці, чекаємо і сподіваємося, що наш без перебільшення всенародно обраний президент, нарешті, стане всенародним лідером, об'єднувачем нації.

Громадська організація «Народні реформи»
info@reformi.org.ua.

Дата: 28 серпня 2019

Назад